Sadenice jahôd – zakorenené

  • JÚNOVÉ

ELSANTA – Skorá odroda. Pevný, veľmi veľký plod, stredne lesklý a svetlo červený. Dužina je svetlá, plná a výrazne šťavnatá. Chuť je sladká a aromatická. Plodnosť je veľká.

ELVÍRA – Skorá odroda. Veľké lesklé, pevné plody s červenou dužninou, chuť je kyselkavá, jemná, slabo aromatická. Plodnosť je veľké a odolnosť proti chorobám vysoká.

FLORENCE – Neskorá odroda. Plody veľké a ťažké, veľmi chutné, tmavo červenej farby. Zreje koncom júna. Zdravotný stav je výborný.

HONEOYE – Skorá odroda. Veľký a stredne veľký plod, je intenzívne lesklý, tmavočervený. Dužina stredne pevná, chuť je sladkastá, aromatická. Plodnosť je veľká, odolnosť proti chorobám je vysoká.

KARMEN – Stredne skorá odroda, má tmavočervenú farbu a nezabudnuteľnú jahodovú chuť.

KORONA – Skorá odroda. Veľký a stredne veľký plod, je intenzívne lesklý, tmavočervený. Dužina stredne pevná, chuť je sladkastá, aromatická. Plodnosť je veľká, odolnosť proti chorobám je vysoká.

RUMBA – Skorá odroda. Plody sú veľké, plne červené a lesklé atraktívneho vzhľadu. Veľmi skorá odroda. Odolnosť na všetky známe choroby je vysoká.

SENGA SENGANA – Poloskorá odroda. Veľmi obľúbená odroda, plody dobrej korenenej chuti strednej veľkosti, tmavočervenej lesklej farby. Dužina je stredne pevná, šťavnatá. Chuť je sladko kyselkavá a aromatická. Plodnosť je veľká, jedna rastlina má až 150 plodov.

SONÁTA – Poloskorá odroda. Veľké, ťažké, lesklé plody pravidelne krátko kužeľovitého tvaru svetločervenej farby. Chuť je výrazne sladká, šťavnatá veľmi lahodná.

 

  • STÁLEPLODIACE

ANABEL – Stále plodiaca odroda s veľkými plodmi, lesklej farby, príjemná chuť.

AROMAS – Veľké plody tohto jahôd v sebe skrývajú mimoriadne príjemne aromatickú chuť jahôd. Rastlina je nenáročná na ošetrovanie, takže poteší všetkých, ktorí chcú čo najviac jahôd s čo najmenšou prácou. Zdravotný stav rastlín je výborný. Plodí od júna do októbra.

DIAMANTE – Obrovské plody kužeľovitého tvaru, sýte a lesklé farby, chuť je stredne sladká, odroda náročnejšia na výživu.

EVIE 2 – Pevné, lesklé plody, vynikajúca chuť, veľmi výnosná stále plodiaca odroda. Rastlina vynáša veľké množstvo plodov s vynikajúcou chuťou.

OSTARA – Stále plodiaca odroda, stredne veľké plody, veľmi chutné a šťavnaté, výnosná odroda nenáročná na pestovanie.

SELVA – Veľké, pevné plody jemne aromatické, svetlo červené. Nenáročná na ošetrovanie počas pestovania a zo všetkých stále plodiacich najvitálnejšie. Odroda má obrovský výnos plodov. Plodí od júna do októbra.

  • PREVISLÉ

MARA DE BOIS – Francúzska odroda veľmi dobrej chuti, stredné plody, veľmi aromatické, najlepšia previsnutá odroda.

TOSCANA – Tmavo ružovo kvitnúca odroda, podlhovasté plody s vynikajúcou chuťou. Sadenice sú z výsevov, preto sú dostupné až okolo polovice apríla.

ELAN – Veľmi aromatická, stále plodiaca odroda s dlhými plodmi, vhodná do kvetináčov a závesov. Sadenice sú z výsevov, preto sú dostupné až okolo polovice apríla.

ROSANA – Ružovo kvitnúca odroda s arómou lesných jahôd, veľmi výnosná. Sadenice sú z výsevov, preto sú dostupné až okolo polovice apríla.

SUMMER – Odrody s tmavo ružovými kvetmi, plody strednej veľkosti, osviežujúca chuť. Sadenice sú z výsevov preto sú dostupné až okolo polovice apríla.

 

  • LESNÉ

RUJANA-MESAČNÁ – Mesačná odroda, plody o veľkosti a chuti lesných jahôd, ktoré plodia po celé leto až do jesene.